podatek Norwegia, podatek w Norwegii, hot works Norwegia, prace gorące Norwegia, hot works certyfikat, hot works kurs, doradztwo Norwegia
Poradnik - praca i pobyt w Norwegii

Czy polskie uprawnienia na sprzęt roboczy są uznawane w Norwegii?

Polskie uprawnienia państwowe wydane przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego) oraz IMBiGS (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) nie są automatycznie honorowane w Norwegii.

Aby móc używać polskich uprawnień na terenie Norwegii, należy wystąpić o pozwolenie do norweskiej Inspekcji Pracy (Arbeidstilsynet). Tylko razem z uzyskanym pozwoleniem z norweskiej Inspekcji Pracy możemy używać polskich uprawnień na sprzęt roboczy w Norwegii. Pozwolenie otrzymuję się na podstawie wypełnionej aplikacji przesłanej do norweskiej Inspekcji Pracy razem z kopią paszportu oraz kopią polskich uprawnień na dany sprzęt roboczy. Czas rozpatrywania aplikacji trwa do 4 tygodni. Cała procedura przebiega drogą elektroniczną.

Należy podkreślić, iż nawet jeśli aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie to polskie uprawnienia nigdy nie są podstawą do uzyskania norweskiego certyfikatu na określony sprzęt roboczy. Aby uzyskać norweskie uprawnienia należy uczestniczyć w certyfikowanym kursie oraz zdać egzamin na terenie Norwegii.

Procedura uznawania polskich uprawnień państwowych dotyczy następujących kategorii sprzętu roboczego: urządzenia dźwigowe (żuraw samojezdny, żuraw wieżowy, suwnica, HDS), wozki widłowe, ładowarki teleskopowe oraz ciężki sprzęt budowlany (spychacz, koparka, równiarka, ładowarka kołowa, koparko-ładowarka, wozidło).

Jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu aplikacji o uznanie swoich polskich uprawnień w Norwegii, skontaktuj się z nami telefonicznie: 609 667 148 lub na email: info@northconsulting.pl

Więcej informacji o naszej usłudze znajdziesz w zakładce "Szkolenia":

http://northconsulting.pl/pl/Uznawanie-polskich-uprawnien-w-Norwegii.html