podatek Norwegia, podatek w Norwegii, hot works Norwegia, prace gorące Norwegia, hot works certyfikat, hot works kurs, doradztwo Norwegia
Poradnik - praca i pobyt w Norwegii

Kim jest verneombud?

Verneombud to rzecznik pracowników ds. BHP i środowiska pracy. Funkcja verneombud została wprowadzona w norweskim kodeksie pracy (Arbeidsmiljøloven). Verneombud ma dbać o interesy pracowników w kwestiach związanych ze środowiskiem pracy. Verneombud ma upewnić się, że w miejscu pracy zostały stworzone odpowiednie warunki umożliwiające wykonywanie pracy w sposób zapewniający pracownikom należyte bezpieczeństwo, zdrowie i komfort w zgodzie z postanowieniami Arbeidsmiljøloven.

Norweski kodeks pracy wprowadza wymóg wyboru verneombud w każdym zakładzie pracy który zatrudnia ponad 10 pracowników. Pracownicy poprzez głosowanie z własnego grona wybierają swojego rzecznika ds. BHP. 

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie osobie powołanej na funkcję verneombud niezbędnego szkolenia umożliwiające zdobycie wiedzy w celu należytego wykonywania funkcji verneombud.

W naszej ofercie szkoleń znajdziesz także szkolenie dla verneombud. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w zakładce "Szkolenia": 

http://northconsulting.pl/pl/Kurs-norweskiego-BHP-Verneombud.html