podatek Norwegia, podatek w Norwegii, hot works Norwegia, prace gorące Norwegia, hot works certyfikat, hot works kurs, doradztwo Norwegia
Rozliczenie norweskiego podatku

Rozliczenie podatkowe

Wykonanie rozliczenia podatkowego z dochodu uzyskanego w Norwegii umożliwia ubieganie się o korzystne ulgi podatkowe, które pozwolą nam uzyskać wyższy zwrot podatku. Jeśli podatnik nie złoży zeznania podatkowego, zostanie automatycznie rozliczony przez norweski Urząd Skarbowy, jednak bez uwzględnienia ulg podatkowych. 

Norweskie zeznanie podatkowe możemy wypełnić w tradycyjnej formie papierowej lub w formie elektronicznej.

Termin złożenia zeznania podatkowego w norweskim Urzędzie Skarbowym upływa 30 kwietnia. Osoby rozliczające się drogą elektroniczną mogą składać zeznanie podatkowe do 31 maja bez ponoszenia konsekwencji. Należy pamiętać, że do 30 kwietnia możemy również występować do norweskiego Urzędu Skarbowego z prośbą o przedłużenie terminu dostarczenia zeznania podatkowego. Złożenie zeznania podatkowego z opóźnieniem może skutkować otrzymaniem zwrotu podatku w późniejszym terminie.

Złożenie zeznania podatkowego w wersji elektronicznej daję nam szansę na szybsze rozliczenie naszego podatku w Norwegii. Norweski Urząd Skarbowy w pierwszej kolejności rozlicza zeznania podatkowe w wersji elektronicznej a dopiero pożniej zeznania podatkowe w formie papierowej. Urząd Skarbowy rozpocznie wysyłanie rozliczeń podatkowych (po norwesku "Skatteoppgjøret") za 2016 rok w dniu 22 czerwca bieżącego roku. Jeśli wysyłamy PIT w wersji papierowej możemy spodziewać się rozliczenia naszego podatku najwcześniej w sierpniu 2017 roku. Norweski urząd skarbowy wysyła rozliczenia podatkowe aż do 25 października 2017 roku i wtedy najpóźniej możemy spodziewać się otrzymania naszego rozliczenia za 2016 rok.

Aby złożyć zeznanie podatkowe drogą elektroniczną potrzeba specjalnych kodów PIN (kody MinID lub Altinn). Kody te można zamówić wysyłając nam swój 11-cyfrowy norweski numer personalny. 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wykonania norweskiego rozliczenia podatkowego. 

Cena wykonania rozliczenia podatkowego to:

  • 300 złotych (rozliczenie z wykorzystaniem ulgi standardowej 10%)

 

  • 300 złotych (rozliczenie z wykorzystaniem drugiej klasy podatkowej)

 

  • 400 złotych (status pendler + inne ulgi)

 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą, skontaktuj się z nami telefonicznie: 609 667 148 lub na email: info@northconsulting.pl 

 

Zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki temu będziemy mogli Państwu pomóc w wyborze w najkorzystniejszej formy rozliczenia norweskiego podatku. 

Czy pracodawca pokrywał koszty podróży do Polski? TAK NIE

Czy pracodawca zapewniał diety? TAK NIE

Czy pracodawca pokrywał koszty zakwaterowania w Norwegii? TAK NIE

Klauzula o ochronie danych osobowych

Wysyłając powyższy formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu dla wykonania Twojego zlecenia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101, poz. 926).