podatek Norwegia, podatek w Norwegii, hot works Norwegia, prace gorące Norwegia, hot works certyfikat, hot works kurs, doradztwo Norwegia

Uznawanie polskich uprawnień w Norwegii

Usługa uznawania polskich uprawnień w Norwegii.

Polskie uprawnienia państwowe wydane przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego) oraz IMBiGS (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) nie są automatycznie honorowane w Norwegii.

Aby móc używać polskich uprawnień na terenie Norwegii, należy wystąpić o pozwolenie do norweskiej Inspekcji Pracy (Arbeidstilsynet). Tylko razem z uzyskanym pozwoleniem z norweskiej Inspekcji Pracy możemy używać polskich uprawnień na sprzęt roboczy w Norwegii. Pozwolenie otrzymuję się na podstawie wypełnionej aplikacji przesłanej do norweskiej Inspekcji Pracy razem z kopią paszportu oraz kopią polskich uprawnień na dany sprzęt roboczy. Czas rozpatrywania aplikacji trwa do 4 tygodni.

 

Cena usługi - przygotowanie aplikacji i wysłanie jej do norweskiej Inspekcji Pracy wynosi 120 pln.

  

Do aplikacji należy dołączyć następujące dokumenty:

- kopia paszportu

- kopia polskich uprawnień i tłumaczenie przysięgłe uprawnień na język angielski lub norweski

- wykaz ilości godzin teorii i praktyki, które obejmowało polskie szkolenie, dokumentację tą należy również przetłumaczyć na język angielski lub norweski (tłumaczenie przysięgłe).

 

Procedura uznawania polskich uprawnień państwowych w Norwegii dotyczy następujących kategorii sprzętu roboczego: 

- urządzenia dźwigowe (żuraw samojezdny, żuraw wieżowy, suwnica sterowana z kabiny, suwnica sterowana z poziomu roboczego, HDS)

- wózki jezdniowe podnośnikowe

- ładowarki teleskopowe

- ciężki sprzęt budowlany (spychacz, koparka, równiarka, ładowarka kołowa, koparko-ładowarka, wozidło).

 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą, skontaktuj się z nami telefonicznie: 609 667 148 lub na email: info@northconsulting.pl