podatek Norwegia, podatek w Norwegii, hot works Norwegia, prace gorące Norwegia, hot works certyfikat, hot works kurs, doradztwo Norwegia
Norweskie zasiłki i sprawy urzędowe

Wymeldowanie z Norwegii / zmiana adresu

Posiadanie aktualnego adresu zamieszkania w norweskim rejestrze ewidencji ludności (Folkeregisteret) ma duże znaczenie, ponieważ na adres zarejestrowany w Folkeregisteret jest wysyłana korespondencja ze wszystkich norweskich urzędów. Przy zmianie adresu lub w sytuacji powrotu do Polski, należy zgłosić aktualny adres, aby cała korespondencja urzędowa z Norwegii przychodziła na nasz bieżący adres zamieszkania. Ma to duże znaczenie, ponieważ na wskazany przez nas adres będzie przychodzić szereg istotnych dokumentów, takich jak m.in. kody minID/Altinn, wstępne zeznanie podatkowe ("Selvangivelse"), roczne rozliczenie podatkowe ("Skatteoppgjøret") lub zwrot podatku w formie czeku. 

Zmiany adresu powinny być zgłaszane do Folkeregisteret w następujących sytuacjach:

  • wymeldowanie z Norwegii (np. przy powrocie do Polski)
  • zmiana adresu zamieszkania na terenie Norwegii
  • zmiana adresu korespondencyjnego

 

Zmiana adresu na terenie Norwegii może zostać zgłoszona drogą elektroniczną. Wymeldowanie z Norwegii należy zgłaszać w formie papierowej. Do wniosku o wymeldowanie/zmianę adresu należy dołączyć kopię dowodu tożsamości (paszport lub dowód osobisty). 

 

Cena złożenia wniosku o wymeldowanie/zmianę adresu to 100 złotych.

 

Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą, skontaktuj się z nami telefonicznie: 609 667 148 lub na email: info@northconsulting.pl

  

Zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Zawiera on informacje niezbędne do wypełnienia wniosku o wymeldowanie/zmianę adresu.

 

Czy masz małżonkę lub dzieci poniżej 22 roku życia w Norwegii? TAK NIE

Czy dysponujesz własnym mieszkaniem w Polsce? TAK NIE

Czy dysponujesz własnym mieszkaniem w Norwegii? TAK NIE

Czy masz zamiar być na stałe w Polsce? TAK NIE

Czy masz zamiar pracować w Norwegii? TAK NIE
Jeśli tak, ile tygodni w roku będziesz tam przebywał?

Klauzula o ochronie danych osobowych

Wysyłając powyższy formularz, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu dla wykonania Twojego zlecenia zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101, poz. 926).